Amazon Hesap Yönetimi

Amazon Hesap Yönetimi

SERVICE OVERVIEW

Amazon’da satıcı mı olmak istiyorsunuz? Bunun için önce bir hesaba sahip olmanız ve akabinde bu hesabın yönetimini iyi bir şekilde kavramanız gerekiyor. Amazon hesabınızı doğru bir şekilde yönetebilirseniz, getirisi yüksek sonuçlar elde edebilirsiniz. E-ticaret sektörüne atılmadan önce birçok şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir. Ürün araştırması, rekabet analizi, strateji ve pazarlama yol haritanızın temel taşlarıdır. Eğer bunları tamamladıysanız geriye sadece Amazon’da bir hesap açmak ve onu yönetmek kalıyor. Bu hamleyi yapmadan önce iki kez düşünmeniz gerekebilir. Amazon hesabı açmadan önce bazı önemli şeyleri gözden geçirmeniz gerekecektir. Öncelikle tamamlamanız gereken evraklar bulunduğunun altını çizmekte fayda var. Bu evrakları tamamlarken size yardımcı olacak bir profesyonel bulunmalıdır. Barlas Consulting, Amazon hesap açma işlemleriniz için ihtiyacınız olan hizmeti size sunuyor.

Ayrıntılar konusunda bocalıyorsanız ve kafanız karışıyorsa bu konuda hizmet sağlayan bir danışmanlık firması her zaman daha ideal bir seçenek olacaktır. Hesap ayarları için bilmeniz gereken başlıklar arasında; Envanter Yönetimi, Politikalar, Sözleşmeler ve Talimatlar, Sipariş Yönetimi, Satışları Arttırma, İadeler, Para İadeleri, İptal İşlemleri ve Talepler, Amazon Lojistik, Değerlendirme ve Performansın İzlenmesi, Amazon Global Satış, Amazon Business Özeti ve Ödemeler yer alır. Bu başlıklar üzerinden hesap ayarlarınız yapılır.

Sizin için doğru stratejiyi belirleyerek Amazon üzerinden ürünlerinizi pazarlıyoruz. Doğru analizler ve rekabet analizi ile diğer satıcıların önüne geçmenizi ve kazancınızı arttırmanızı sağlıyoruz. Büyüme noktasında finansal verilerinizi de göz önünde bulundurarak işletmeniz için analizler gerçekleştiriyor ve pazar yerlerindeki büyüme hedeflerinizi gerçekleştiriyoruz. Uygun maliyetli ve güvenilir dış kaynaklı iş çözümleri gerçekleştiriyoruz. Eğer mevcut Amazon hesabınız yoksa, hesap açılışı için uzman ekibimiz en kapsamlı hizmeti vermektedir.

Amazon Hesap Yönetiminde Dikkat Edilecek Şeyler Neler?

Ürünlerinizi listelerken dikkat etmeniz gereken şeyler arasında; doğru kategorilerde ürün yerleştirmesi yapmak ve doğru bilgilerle sunmak yer alıyor. Müşterilerin, deneyimini iyileştirmek için bu gibi hususlara dikkat etmeniz gerekecektir.

Kategorileriniz için özelleştirilmiş stil kılavuzlarında yer alan standartlara uygun olarak hareket etmelisiniz.

Kargolama, paketleme, görseller, ürün başlıkları, promosyonlar, kargo ücretleri, indirimler, fiyat ve ürününüz hakkındaki her bir detay önemlidir. Özellikle fiyatlandırma konusunda Amazon’un fiyat politikasına uygun hareket etmeniz beklenir. Barlas Consulting ekibi, yıllardır sektör edindiği tecrübesi ve bilgi birikimi ile en kapsamlı desteği vermektedir.

Amazon Brand Registry ( Marka Kaydı )

Online satışlarda markanızı ve ürünlerinizi korumalısınız. Bu noktada Barlas Consulting uzman ekibi devreye girer ve en doğru hamleleri yapar. Markasını severek, işletmesini büyütmek isteyen işletme sahiplerine Brand Registry konusunda da uzman danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu işlem sayesinde işletme sahiplerinin markalarını büyütmesine ve güvende tutmasına destek oluyoruz. Kendi ürünlerinizi pazarlıyorsanız veya marka gücünüzü kullanarak satış yapıyorsanız; marka kaydı yaptırmanız çok önemli bir faktör olarak öne çıkıyor. Barlas Consulting deneyimli danışman ekibi ile kolayca Brand Registry işleminizi tamamlayabilir ve aşağıda belirttiğimiz ayrıcalıklardan markanızın yararlanmasını sağlayabilir. Amazon Brand Registry kavramını anlamak yeni başlayanlar için zor olsa da aslında çok önemli bir işlem.

Amazon marka kayıt defterine neden kayıt olmalısınız?

  • Ürünlerinizi korursunuz.

E-ticaret sektöründe birçok markanın endişesi; rakip bir satıcının ürünlerini ele geçireceğidir. Fazlası ile rekabetçi olan bu pazarda, pek çok satıcı öne geçmek için farklı yollara başvurmaya devam ediyor. Amazon Brand Registry ( Amazon Marka Kaydı ) işleminin size sağladığı en büyük avantaj ise şudur. Eğer başka bir satıcı ürününüzü ele geçirip satmaya başlarsa, Amazon destek ekibi ile iletişim kurarak ürünleri kaldırtabilirsiniz.

  • Optimizasyon seçeneklerinizi arttırın.

Sattığınız ürünlerde; ürün başlıkları, ürün detayları ve ürün resimleri gibi listeleme optimizasyonlarını rahatlıkla düzenleyebilirsiniz. Brand Registry işlemini tamamlayan satıcılar Amazon tarafından belirlenen ürün kimliklerini değiştirebiliyor. Peki bu ne işe yarıyor? Arama kutucuğunda sattığınız ürün aratıldığında daha çok ön plana çıkma şansınız oluyor. Bu sayede filtreleme ve eşleşme hatalarını minumum düzeye indirmiş oluyorsunuz.

Amazon, aldığı karar neticesinde taklit ürünleri kaldırmak için satıcılara imkan sağlıyor. Bu sayede bünyesindeki sahteciliği, fikri mülkiyet ihlallerini en aza indirmeyi hedefliyor. Amazon’da marka kaydı (Brand Registry) oluşturan ve ticari markalarını güven altına alan müşterilerimiz satışlarının arttığını doğrulamakta. Siz de bu ayrıcalıklardan yararlanmak isterseniz Barlas Consulting danışmanlarına ulaşmanız yeterli oluyor. Brand Registry hizmeti alan müşterilerimiz; ürünlerinin listelenme yüzdesinin arttığını deneyimledi. Amazon’un sunduğu bu fırsattan yararlanmak için siz de hemen bizimle iletişime geçin.