E-ticaret Danışmanlığı

E-ticaret Danışmanlığı

SERVICE OVERVIEW

E-ticaret danışmanı, çevrim içi işletmenizde birçok konuda hizmet veren uzmanlara verilen ünvandır. E-ticaret sektörüne atıldıysanız, bunun ne kadar zor olabileceğinin farkındasınız demektir. Yüksek rekabet düzeyinde doğru kitleyi hedeflemeli ve işinizde büyüme ivmesi kazanmak istiyorsanız hizmetlerinizi doğru yönetmelisiniz.

Barlas Consulting olarak E-ticaret danışmanlığı konusunda deneyimli ve güçlü bir ekibe dönüştük. Hizmetlerimizi, yüksek sesle duyurmaktan gurur duyuyoruz. İşletmeniz ile etkileşime geçen her müşterinin mevcut geliri arttırması için fırsatları size sunuyoruz. Buna ek olarak yeni bir e-ticaret kanalı kuran girişimciler veya işletmesini büyütmek isteyen şirketler için risksiz bir danışmanlık hizmeti sunuyoruz. İşletme sahipleri tarafından sık sorulan bazı sorular vardır. Doğru kararlar mı alıyoruz? Aldığımız kararların bize kazanç odaklı geri dönüşleri olacak mı? Bunlara cevap vermek için tecrübeli ve doğru kararlar alan uzmanlar ile çalışmanız gerekir. Danışmanlık ekibimiz, bugüne kadar sayısız işletme ile çalışmış ve kazanç odaklı hedeflerin ulaşılmasında büyük rol almıştır. Barlas Consulting, uzman danışman ekibi ile sürdürülebilir satışlar işletmenize uygun olarak planlanır. Kategori ve rakip analizleri işletme sahibine aktarılır. Ürün listelemeleri yapılır.

Danışmanlık Hizmetlerimiz

• Hedef Pazar Seçimi
• Pazar Büyüklüğü, Potansiyeli ve Rekabet Gücü
• Rakip Analizi
• Ürün Analizi
• Ürün Listeleri Oluşturulması
• Marketing Çalışmaları
• PPC Optimizasyonu
• Giriş Maliyeti ve Yatırım Hesaplamaları

Bir mağazanın; satış, lojistik ve marka pazarlaması gibi birçok ihtiyacı bulunmakta. Sürekli hareket halinde dinamik bir yapıyı yönetmeniz gerekiyor. Elbette bunu her yıl başaran birçok işletme bulunuyor ancak başarı sırrına bakıldığında uzman kişilerle çalıştıkları görülüyor. Sektörde ne satıyor olursanız olun her kategoride rekabet bulunuyor. İşletmeleri ayıran küçük nüans burada ortaya çıkıyor. Bir danışman tutmak!

E-ticaret Danışmanında Bulunması Gerekenler

E-ticaret uzmanları, tecrübe ve deneyimin yanında birçok niteliğe sahip olmalıdır. Genişleyen pazar yapısı, çoklu satış kanalları, dev ürün yelpazesi ve sürekli güncellenen gelişmeler ile bilgilerin tazelenmesi gerekiyor. Öncelikle bir e-ticaret uzmanı belli öngörülere sahip olmalıdır. Barlas Consulting olarak analizlerimiz gerçeğe dayalı olmakla birlikte risk düzeyini minumum seviyeye indirmekteyiz. Danışmanlık hizmeti verdiğimiz müşterilerimize esnek çözümler sunmakla birlikte en uygun fikirler beyan etmekteyiz. İşletme sahiplerinin kendilerine sık sordukları sorular bulunuyor. Peki siz de bu soruları kendinize sordunuz mu?

İşletme Sahiplerinin Sık Sordukları Sorular

Büyüme tahmininiz nedir? Gelecek bir yıl içinde işletmenizin ne kadar büyüyeceğini öngörüyorsunuz? Eğer bir yıl içinde ne kadar büyüyebileceğinizden emin değilseniz sektördeki rakiplerinizin ortalamasına bakmalısınız. Eğer buna da erişemiyorsanız satış yaptığınız pazardaki diğer rakiplerinizin ortalamasına bakabilirsiniz. Ya da bu işi bize bırakın biz yapalım.

  • Sorununuza hakim misiniz?

E-ticaret uzmanı ile çalışmaya karar verdiyseniz ona sorunlarınızdan bahsetmelisiniz. Danışmanlar, hangi konuda iyileştirmeler yapılacağı hususunda daha bilgili ve deneyimli olacaklardır. Danışmanlar, vizyonunuz dışında veya olağandışı size uygun çözümlerle geldikleri zaman açık fikirli ve çözüm için esnek olmalısınız. Bu yüzden e-ticaret uzmanını işe alıyorsunuz.

  • Beklentileriniz neler?

Birçok e-ticaret yatırımcısı ve danışmanlar arasında en yaygın görülen iletişim problemi gerçekçi olmayan beklentilerdir. E-ticaret danışmanları öngörü yeteneklerini kullansalar da riski en aza indirmek için gerçeğe dayalı analiz ve verilere bakmaktadır.Rotanızdan şaşmamalı ve gerçek verilere, analizlere göre hareket etmelisiniz.

  • Ciro mu net kâr mı?

Bu genellikle işletme yapısına bağlı olarak yüzeysel karar verilen bir durumdur. Start-up işletmeler çoğunlukla ciro ve büyümeye yönelmektedir. Daha köklü veya eski girişimciler ise kârlılığa yönelmektedir. Ancak burada en doğru kararı sektör analizi ile ürün analizleri vermektedir. E-ticaret danışmanlığı hizmeti bunun için bulunuyor.