Rekabet Analizi

Rekabet Analizi

SERVICE OVERVIEW

E-Ticaret firmanızın bu zorlu sektörde kendine Pazar payı elde edebilmesi için bu sektörün tüm detaylarını ve teknik bilgisini çok iyi bilmeniz gerekiyor. Firmanızın rekabet ettiği firmalar, kişiler ve ürünleri çok iyi analiz ederek firmanızın gelecek stratejisini ona göre belirlemeniz gerekir. Böylelikle bu zorlu rekabet ortamında firmanızın yenik düşmemesini sağlarsınız.

Firmanızın satış yaptığı Pazar da kendinize büyük bir pay istiyorsanız sadece kendi firmanız değil diğer rakip firmalarda sizler için önem arz ediyor. Ortak ürünün satışı yapılan firmaların çok iyi analiz edilmesi gerekir. Satışı yaptığınız ürünlerin satıcıdan alıcıya ulaşana kadar ki sürecini bile rakiplerinizle kıyaslamalısınız. Ortak Pazar da kendinizi kalıcı kılmak ve müşteri ağınızı büyütmek için rakiplerinizle rekabet analizi yapmalısınız.

Rakip firmaların hedef pazardaki müşteri ilişkileri, ürün tedarikleri gibi en temel konuları dikkatli bir şekilde ele almalısınız. Pazarın öncü firması olmak için rekabet analizini profesyonel bir şekilde yürütmelisiniz. Barlas Consulting ekibi firmanızın pazardaki konumu ve rakip firmalarını dikkate alarak profesyonel bir şekilde yürüteceği rekabet analizi ve sonrasın da araştırmalarını detaylandıracağı rekabet analiz raporlaması sayesinde rakiplerinizden bir sıfır önde olacaksınız.

Markaların tüketicilere geniş ölçekte ulaşmasına, dijital raflarda hakim olmasına ve dönüşüm ile satışları artırmak için rekabette öncü olmasına yardımcı oluyoruz. 

Bunu için tam profesyonel ekibimiz ile e-ticaret danışmanlık ajansı olarak;

  • E-Ticaret stratejisi geliştirme
  • Organizasyonel analiz ve planlama 
  • İçerik hizmetleri 
  • Dijital raf izleme ve yönetimi
  • Hibrit değerlendirme ve planlama da dahil olmak üzere kanal yönetimi 
  • Pazarlama – AMS ve Sponsorlu ürünler 
  • Operasyonel hizmetler (talep planlama danışmanlığı, sipariş yaşam döngüsü yönetimi, tedarik zinciri ve karlılık danışmanlığı)
  • Depo ve Lojistik Hizmetleri tek bir çatı altında iş ortaklarımızla beraber müşterilerimize sunuyoruz.