E-ticaret Danışmanlığı

E-ticaret Danışmanlığı

SERVICE OVERVIEW

E-ticaret danışmanı, çevrim içi işletmenizde birçok konuda hizmet veren uzmanlara verilen ünvandır. E-ticaret sektörüne atıldıysanız, bunun ne kadar zor olabileceğinin farkındasınız demektir. Yüksek rekabet düzeyinde doğru kitleyi hedeflemeli ve işinizde büyüme ivmesi kazanmak istiyorsanız hizmetlerinizi doğru yönetmelisiniz.

Barlas Consulting olarak E-ticaret danışmanlığı konusunda deneyimli ve güçlü bir ekibe dönüştük. Hizmetlerimizi, yüksek sesle duyurmaktan gurur duyuyoruz. İşletmeniz ile etkileşime geçen her müşterinin mevcut geliri arttırması için fırsatları size sunuyoruz. Buna ek olarak yeni bir e-ticaret kanalı kuran girişimciler veya işletmesini büyütmek isteyen şirketler için risksiz bir danışmanlık hizmeti sunuyoruz. İşletme sahipleri tarafından sık sorulan bazı sorular vardır. Doğru kararlar mı alıyoruz? Aldığımız kararların bize kazanç odaklı geri dönüşleri olacak mı? Bunlara cevap vermek için tecrübeli ve doğru kararlar alan uzmanlar ile çalışmanız gerekir. Danışmanlık ekibimiz, bugüne kadar sayısız işletme ile çalışmış ve kazanç odaklı hedeflerin ulaşılmasında büyük rol almıştır. Barlas Consulting, uzman danışman ekibi ile sürdürülebilir satışlar işletmenize uygun olarak planlanır. Kategori ve rakip analizleri işletme sahibine aktarılır. Ürün listelemeleri yapılır.

Danışmanlık Hizmetlerimiz

• Hedef Pazar Seçimi
• Pazar Büyüklüğü, Potansiyeli ve Rekabet Gücü
• Rakip Analizi
• Ürün Analizi
• Ürün Listeleri Oluşturulması
• Marketing Çalışmaları
• PPC Optimizasyonu
• Giriş Maliyeti ve Yatırım Hesaplamaları

Bir mağazanın; satış, lojistik ve marka pazarlaması gibi birçok ihtiyacı bulunmakta. Sürekli hareket halinde dinamik bir yapıyı yönetmeniz gerekiyor. Elbette bunu her yıl başaran birçok işletme bulunuyor ancak başarı sırrına bakıldığında uzman kişilerle çalıştıkları görülüyor. Sektörde ne satıyor olursanız olun her kategoride rekabet bulunuyor. İşletmeleri ayıran küçük nüans burada ortaya çıkıyor. Bir danışman tutmak!

E-ticaret Danışmanında Bulunması Gerekenler

E-ticaret uzmanları, tecrübe ve deneyimin yanında birçok niteliğe sahip olmalıdır. Genişleyen pazar yapısı, çoklu satış kanalları, dev ürün yelpazesi ve sürekli güncellenen gelişmeler ile bilgilerin tazelenmesi gerekiyor. Öncelikle bir e-ticaret uzmanı belli öngörülere sahip olmalıdır. Barlas Consulting olarak analizlerimiz gerçeğe dayalı olmakla birlikte risk düzeyini minumum seviyeye indirmekteyiz. Danışmanlık hizmeti verdiğimiz müşterilerimize esnek çözümler sunmakla birlikte en uygun fikirler beyan etmekteyiz. İşletme sahiplerinin kendilerine sık sordukları sorular bulunuyor. Peki siz de bu soruları kendinize sordunuz mu?

İşletme Sahiplerinin Sık Sordukları Sorular

Büyüme tahmininiz nedir? Gelecek bir yıl içinde işletmenizin ne kadar büyüyeceğini öngörüyorsunuz? Eğer bir yıl içinde ne kadar büyüyebileceğinizden emin değilseniz sektördeki rakiplerinizin ortalamasına bakmalısınız. Eğer buna da erişemiyorsanız satış yaptığınız pazardaki diğer rakiplerinizin ortalamasına bakabilirsiniz. Ya da bu işi bize bırakın biz yapalım.

  • Sorununuza hakim misiniz?

E-ticaret uzmanı ile çalışmaya karar verdiyseniz ona sorunlarınızdan bahsetmelisiniz. Danışmanlar, hangi konuda iyileştirmeler yapılacağı hususunda daha bilgili ve deneyimli olacaklardır. Danışmanlar, vizyonunuz dışında veya olağandışı size uygun çözümlerle geldikleri zaman açık fikirli ve çözüm için esnek olmalısınız. Bu yüzden e-ticaret uzmanını işe alıyorsunuz.

  • Beklentileriniz neler?

Birçok e-ticaret yatırımcısı ve danışmanlar arasında en yaygın görülen iletişim problemi gerçekçi olmayan beklentilerdir. E-ticaret danışmanları öngörü yeteneklerini kullansalar da riski en aza indirmek için gerçeğe dayalı analiz ve verilere bakmaktadır.Rotanızdan şaşmamalı ve gerçek verilere, analizlere göre hareket etmelisiniz.

  • Ciro mu net kâr mı?

Bu genellikle işletme yapısına bağlı olarak yüzeysel karar verilen bir durumdur. Start-up işletmeler çoğunlukla ciro ve büyümeye yönelmektedir. Daha köklü veya eski girişimciler ise kârlılığa yönelmektedir. Ancak burada en doğru kararı sektör analizi ile ürün analizleri vermektedir. E-ticaret danışmanlığı hizmeti bunun için bulunuyor.

Şirket Kurulumu ve Tüzel İşlemler

Online satışlarda rekabetin artması ile birlikte rakipleriniz etik olmayan yollara başvurabilir. Bu noktada Barlas Consulting uzman ekibi devreye girer ve en doğru hamleleri yapar. E-ticaret sektöründe büyümek isteyen marka sahipleri öncelikle markalarını sevmeli. Biz ise markalarını büyütmeye ve güvende tutmaya destek oluyoruz. Kendi ürünlerinizi pazarlıyorsanız veya marka gücünüzü kullanarak satış yapıyorsanız; marka kaydı yaptırmanız çok önemli bir faktör olarak öne çıkıyor. Barlas Consulting deneyimli danışman ekibi ile kolayca Brand Registry işleminizi tamamlayabilir ve aşağıda belirttiğimiz ayrıcalıklardan markanızın yararlanmasını sağlayabilir. Amazon Brand Registry kavramını anlamak yeni başlayanlar için zor olsa da aslında çok önemli bir işlem.

Amazon marka kayıt defterine neden kayıt olmalısınız?

  • Ürünlerinizi korursunuz.

E-ticaret sektöründe birçok markanın endişesi; rakip bir satıcının ürünlerini ele geçireceğidir. Fazlası ile rekabetçi olan bu pazarda, pek çok satıcı öne geçmek için farklı yollara başvurmaya devam ediyor. Amazon Brand Registry ( Amazon Marka Kaydı ) işleminin size sağladığı en büyük avantaj ise şudur. Eğer başka bir satıcı ürününüzü ele geçirip satmaya başlarsa, Amazon destek ekibi ile iletişim kurarak ürünleri kaldırtabilirsiniz.

  • Optimizasyon seçeneklerinizi arttırın.

Sattığınız ürünlerde; ürün başlıkları, ürün detayları ve ürün resimleri gibi listeleme optimizasyonlarını rahatlıkla düzenleyebilirsiniz. Brand Registry işlemini tamamlayan satıcılar Amazon tarafından belirlenen ürün kimliklerini değiştirebiliyor. Peki bu ne işe yarıyor? Arama kutucuğunda sattığınız ürün aratıldığında daha çok ön plana çıkma şansınız oluyor. Bu sayede filtreleme ve eşleşme hatalarını minumum düzeye indirmiş oluyorsunuz.

Amazon, aldığı karar neticesinde taklit ürünleri kaldırmak için satıcılara imkan sağlıyor. Bu sayede bünyesindeki sahteciliği, fikri mülkiyet ihlallerini en aza indirmeyi hedefliyor. Amazon’da marka kaydı (Brand Registry) oluşturan ve ticari markalarını güven altına alan müşterilerimiz satışlarının arttığını doğrulamakta. Siz de bu ayrıcalıklardan yararlanmak isterseniz Barlas Consulting danışmanlarına ulaşmanız yeterli oluyor. Brand Registry hizmeti alan müşterilerimiz; ürünlerinin listelenme yüzdesinin arttığını deneyimledi. Amazon’un sunduğu bu fırsattan yararlanmak için siz de hemen bizimle iletişime geçin.

Marka tescil nasıl yapılır? Marka tescilinden önce “marka”nın ne olduğunu bilmek gereklidir. Marka, firmanızın kullandığı, müşteriler başta olmak üzere diğer tüm kişiler ve kurumlar için ayırt edici özellikleri içeren; kurumsal imajınızın diğer kişi ve kurumlara ifade edildiği işaretlerdir. Bu bir ad, şekil, sözcük, şekil, harf veya çizim vb. birçok şey olabilir. Marka tescili ise kurumsal bir yolda ilerlemek isteyen herkesin aşina olduğu bir konudur. Yayınlanması ve çoğaltılması mümkün olan her türlü işaret marka olarak kabul edilirken, markanızın yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından tescil ettirilmesi veya patent kurumlarında yeni kayıt oluşturmasına marka tescili denir.

Tüketicilere güven sunan ve tüketiciye ulaşmanın yollarından biri olan markanızın tescili için hak sahibinin başvurusu gereklidir. Bunu bireysel olarak yapabileceğiniz gibi bir vekil aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz.

Marka tescili yaptırmak, markanızı güvenceye alır. Taklit edilmelerin önüne geçer ve olası taklitlerde yatırımlarınızın çöpe gitmesini engellemiş olursunuz. Ülkemizde marka tescil başvurusu yapabileceğiniz yerler arasında ise sadece Türk Patent Enstitüsü yer alıyor. Başvurularınız yapıldığı tarihten itibaren titizlikle incelenerek karara bağlanır. Barlas Consulting olarak marka tescili konusunda tüm sorularınıza titizlikle yanıt vererek süreci beraber yönetebiliriz.

Marka Tescil Belgesi Nasıl Alınır?

Marka tescil belgesinin alınabilmesi için tüm işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi ve sürecin olumlu bir şekilde sonuçlanması gerekir. Bunun akabinde belgenizi alabilmektesiniz.  Bu süreçte, markanız incelemeye alınır. Belirlenen süre içerisinde incelenen markanın uygun bulunması halinde hükme bağlanır. Markanın yayın aşamasında askı süresi bulunur. İtirazlar bu süreç içerisinde yapılmaktadır. Tüm bu sürecin de sonlanmasıyla birlikte, tescil aşaması tamamlanmış olur.

Marka Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru yapabilmek için bireysel olarak hareket edebileceğiniz gibi bir profesyonelden de destek alabilirsiniz. Barlas Consulting yetkilendirilmiş kuruluş olarak tescil aşamasında gereken tüm işlemleri sizin adınıza yürütmektedir. Yazılı veya sözlü başvurunuzun ardından, yapılacak işlemlerle ilgili sizi detaylı olarak bilgilendirerek, hızlı bir şekilde başvuru işlemlerini tamamlıyoruz. Yapacağınız başvurunun tarafımızca eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılmasını takip eden sürede, markanız için kısa sürede onay almanız mümkün olmaktadır.

Başvuru yapmadan önce hazırlık aşaması bulunmaktadır. Bu hazırlık aşamasında, markanızın uygunluğuna yönelik araştırmalar ve uygun sınıf seçimleri gerçekleştirilir. Yapılacak ön inceleme, marka tesciliniz sırasında meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçme noktasında işe yarayacaktır. İlgili belgelerin de hazırlanmasıyla birlikte başvuru yapılır. Marka başvurusu yaptıktan sonra söz konusu inceleme ve bülten yayınından sonra işlemler tamamlanır.  Marka tescilinin tarafımızca yapılması halinde sizden bazı belgeler istenmektedir.

Eğer şahıs için yapılıyorsa; vekaletname, logo örneği, nüfus cüzdanı sureti ve TC Kimlik no bilgisi gerekir.

Kuruluş için yapılacak başvurularda ise; vekaletname, kuruluşa ait vergi levhasının bir nüshası, kuruluşun yetkililerine ait imzaların yer aldığı sirkülerinin bir nüshası ve logo örneğidir. Bize vekalet vererek marka tesciliniz için gerekli işlemleri yürütmemiz konusunda destek alabilirsiniz.

Marka Tescil Sorgulama Nasıl Yapılır?

Marka tescil sorgulama , BarlasConsulting üzerinden alacağınız hizmetlerden bir tanesidir. Markanızın uygunluğu konusunda yapacağınız başvuruların ardından en kısa sürede sorgulama sonucunuzu alabilirsiniz. Sizin adınıza yapacağımız bu sorgulamayı size en kısa sürede bildiriyoruz. Marka tescil sorgulama işlemlerinde dikkate alınan hususlar; markanızın sınıfında aynı marka işaretine, simgesine vb. sonuçların olup olmadığı araştırılır. Benzer ve anımsatan markaların analizi gerçekleştirilir. Sektörel incelemelerin de bitmesiyle birlikte, Barlas Consulting uzman kadrosu ile size sonucu bildirir. Marka tescili hakkında tüm sorularınız ve marka tescil başvurunuz için şimdi hızlıca bizimle iletişime geçin ve profesyonel hizmetlerden yararlanın!