Onlenemez Walmart Yukselisi

By in
771
Onlenemez Walmart Yukselisi

Önlenemez Walmart Yükselişi

Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre piyasanın en büyük pazarlarından olan Amazon ve eBay bu defa Walmart pazarının gerisinde kaldı. Walmart pazarının büyüme artışındaki en büyük etken olarak web sitesinde bulunan ürünlerinin %90 kadarını stoklarında devamlı olarak bulundurması düşünülüyor.

Özellikle pandemi sürecinden sonra pazarın web trafiği pandemi öncesine göre %55’lik bir oranla büyüyerek Nisan ayında web trafiği açısından kendi rekorunu kırdı. Salgın zamanında Amazon ve eBay ise sadece %15 oranında büyüme sağlayabildi. Webde ki bu artışı mobil platformlara da olumlu yansıdı. 13 Mayıs tarihinde Walmart İOS App Store da en çok indirilen uygulama oldu. Bu gelişmenin ardından Walmart yetkilileri gıda uygulamasını da ana uygulamaya eklediler.

Bu pazarda satış yapan Maxxima firmasının kıdemli başkan yardımcısı Dov. 1. Sassoon “Nisan ayında firmamızın satışlarında normal zamanlarda ki ortalamaya göre 5 kat arttı” ifadeleri ile Walmart pazarının büyümesine dikkat çekti.

Genel müdür yardımcısı olarak ChannelAdvisor da görev yapan Beth Segovia “Walmart pazarında Mart ayında gerçekleşen artış Nisan ayında da devam ederek %100’den daha fazla bir büyüme kat etti” ifadelerini kullandı.

Deliverr firmasının kurucu ortaklarından olan Micheal Krakis ise Walmart pazarındaki tüm satışların genelinde Black Friday dönemleri alınan sipariş hacmine yaklaşıldığını belirterek normal zamanlara göre 3 kat artış yakaladıklarını dile getirdi. Konuşmasının devamında bu artışın sadece alıcıların normal zamanlara göre daha hızlı hareket edip sipariş etmelerinin yanı sıra Walmart pazarına dünya genelinde ki popüler markalarında giriş yapmasıyla arttığını belirtti.

Şu an bünyesinde dünya genelinde satış yapan firmaların diğer pazarlara göre Walmart tarafından onay alarak girmesi gerekiyor. Marketplace Pulse şirketi tarafından yapılan araştırma sonucu Walmart pazarına katılan satıcı firmaların sayısı son bir ayda ortalamaya kıyasla %50 arttığını belirtti. Bunun en büyük sebeplerinden birisi olarak en popüler Pazar olan Amazon’un satıcılarıyla arasında ki olan kargaşadan dolayı Amazonda satış yapan satıcın ürün pazarının genişlememesi olarak dikkat çekildi. Bu durum Amazon tarafında tedirginlikle takip edilirken Walmart pazarının ise büyük bir ivme ile genişlemesine olanak sağlıyor.

Pandemi sürecinde yaygın olarak gıda satışlarının olması Walmart pazarında büyümeyi teşvik ediyor. Bunun yanı sıra Walmart pazarında tüm e-ticaret ürünlerinin çoğunu müşterilere sağlaması da büyümeyi büyük oranda hızlandırıyor. Bünyesinde satışı yapılan 42,2 milyon ürünün %91 gibi büyük bir kısmı 3. Taraf firmalar tarafından yapılması da satıcılara önemli katkı sağlıyor.

54321
(3 votes. Average 5 of 5)