Pazaryerleri Danışmanlığı

Pazaryerleri Danışmanlığı

SERVICE OVERVIEW

Pazaryeri danışmanlığı nedir? Hiç şüphe yok ki online pazarlama, 2010 yılından bu yana alabildiğince hızlı bir büyüme gerçekleştirdi. İnsanların alışveriş davranışları da buna bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Her iki tarafın da alışkanlıklarında ciddi farklılıklar gözleniyor. Pazaryerleri de bu alışkanlıkların bir sonucu olarak ortaya çıkan e-ticaret platformları oluyor. Günümüzün en çok kullanıcı ve ziyaretçi sayısına sahip olan firmaları, pazaryerleri oluyor. E-ticaret sektörünün belkemiği haline gelen bu sektörde alıcılar ve satıcılar buluşuyor ve her iki tarafın da kazandığı bir sistem işliyor. Alıcılar için her şey kolay bir şekilde ilerliyor, fakat satıcılar için rekabet yüksek! Özellikle rakipler, fiyat indirimleri ve promosyonlarla sizin hep bir adım önünüzde olmak için çabalayacaktır. Peki, siz nasıl bir strateji izlemelisiniz? İşte bu noktada, pazaryeri danışmanlığı konusunda uzman ve profesyonel bir kurumun/ekibin desteği, hayat kurtarıcı olabilir.

Barlas Consulting, pazaryerlerinde daha etkin ve verimli ilerleyebilmeniz ve satışlarınızı arttırmak için size çok yönlü stratejiler sunar. Kapsamlı bir araştırma ile işe başlayarak pazar analiziniz sizin için yapılır. Son kullanıcı ve satıcı etkileşimi önemli diğer unsurlardır. Alıcıların sizin için yaptığı değerlendirmeler, sizi bir adım öne çıkaracaktır. Rekabetçi analiz konusunda bu değerlendirmeler, önem arz eder. Amazon ve Etsy gibi pazaryerlerinde yeni müşterilere ulaşmak bizimle daha kolay bir hâl alıyor.

Çoğu satıcı, ürünlerini pazaryerlerine ekledikten sonra kendiliğinden satılacağını düşünür. Ne yazık ki pazaryerlerinde bundan daha fazlası gerekir. Bunu, gerçek yaşamla özdeşleştirebilirsiniz. Pazarda elma sattığınız bir tezgahınız olduğu düşünün. Diğer satıcılar, sattıkları ürünü bağırarak pazarlarken siz sessiz kalırsanız, kimsenin sizin elma sattığınızdan haberi olmayacaktır. Online pazaryerleri de böyledir. Siz sesinizi duyurdukça, alıcılar satıcı hesabınızı fark edecektir ve sattığınız ürünleri almaya başlayacaktır. Sizin sesiniz olmak ve müşterilere, kendinizi göstermenizi sağlayacak stratejiler geliştirmek için buradayız!

Pazaryerlerinde Nasıl Hesap Açabilirim?

Çoğu pazaryerinde hesap açmak ücretsizdir. Hesabınızı oluşturmak, satıcı bilgilerinizi doldurmak ve gerekli belgeleri teslim etmenizin ardından satıcı hesabınız hazır olur. Bir sonraki adımda ürün listeleme ve ürün ekleme işlemleri gelecektir. Hesabınızın tam anlamıyla aktif olabilmesi için hesabınızın doğrulanması gerektiğini unutmamalısınız. Daha sonra iş modelinize göre ilerlemelisiniz. İş modeli oluştururken ve hesap doğrulaması ve diğer her şey için Barlas Consulting yardımınıza koşuyor.

Sizin için ilk etapta ürün araştırması yapıyor, akabinde rekabet analizi ile nasıl bir strateji belirlemeniz gerektiğine karar veriyoruz. Sizinle yapacağımız fikir alışverişlerinin akabinde, pazarlama çalışmalarına başlıyoruz. Müşteriler ile buluşmanızı sağlamak için en son etapta hesabınızın açılışını gerçekleştiriyoruz.

Amazon ve Etsy’de hesap açmak için çok fazla çaba göstermenize gerek yok, ancak yanlış bir adım sizi istemediğiniz sonuçlarla baş başa bırakabilir. Bazen yanlış bir adım, müşterilerle buluşmanızı engelleyebilir. Hesabınızı nasıl daha etkin ve verimli kullanabileceğinizle ilgili daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin!

Buna ek olarak pazaryeri komisyon oranları ve çok daha fazlası için uzman danışman ekibimiz ile hemen iletişime geçebilirsiniz.