Satıcıların Amazon Attribution Beta Hakkında Bilmesi Gerekenler

By in
1078
Satıcıların Amazon Attribution Beta Hakkında Bilmesi Gerekenler

Satıcıların Amazon Attribution Beta Hakkında Bilmesi Gerekenler

Amazonda ki her başarılı satıcının en temel stratejisi reklamdır. E-ticaret reklamcılığı artık her markanın öncelik verdiği ilk şeydir. E-ticaretin geliştiği bu zamanlarda birçok Amazon satıcısı diğer platformların da kullanıcılarından faydalanarak kendi markalarına ziyaretçi çekiyorlar. İşte tam bu noktada Amazon Attribution Beta devreye giriyor. Amazon Attribution Beta; dış platformların etkilerini analiz etmek, reklam yatırımlarının geri dönüşlerini verimli hale getirmek ve markaların reklam yaklaşımlarına rehberlik etmek için kullanılır. Peki Amazon Attribution neden önemlidir?

Amazon Attribution Beta Nedir?

Her geçen gün artan e-ticaret firması ürünlerine daha fazla ziyaretçi çekebilmek adına ücretli sosyal medya reklamlarına, e-posta pazarlamasına ve birçok dijital platformda reklamlara ihtiyaç duyuyorlar. Rekabetin arttığı ortamlarda reklamların önemi daha da çok ortaya çıkıyor. Amazon Attribution Beta programı Amazon tarafından markaların performansını ölçmeye yardımcı olur. Pazarlama taktikleri için verimli yönlendirmeler de bulunur.

Attribution Beta programı her markanın müşterilerinin ürünü siparişine kadar olan yolculuklarını detaylı bir şekilde raporlar. Ürüne gelen yolda yapılan araştırmaların, anahtar kelimelerin ve satın alma noktaları hakkında detaylı bilgiler verir. Bu bilgiler ışığında marka sahipleri satışları artırmak için verimli değişiklikler yapabilir.

Markaların müşterileri haricinde firma reklamlarının yapıldığı dijital platformlar, reklamların dönüşleri gibi ekstra bilgileri de görmemizi sağlar. Analiz evresinde Attribution Beta 14 günlük ilişkilendirmelerden yararlanır.

Amazon Attribution’a Nasıl Başlanır?

Amazonun sunduğu bu sisteme erişmenin bazı ön şartları vardır. Bunlar:

  • Satıcıların aktif bir satıcı kodunun olması (Amazon tarafından verilen)
  • Satıcıların marka tescillerinin bulunması
  • Markaların ürünlerine diğer platformlardan ziyaretçi çekiyor olması gerekir
  • Markanızın ürünlerinin direk tedarikçi firmadan mı yoksa Satış merkezlerinden mi çalışacağı belirlenmelidir.

Tedarikçiler form doldurabilir, satıcılar ise Satış Merkezinde oturum açtıktan sonra kaydolabilirler. Kayıt sonrası ürünler ekleyip, etiketler oluşturarak diğer platformlarınıza uygulayabilirsiniz.

Amazon Attribution’ın Önemi

Markanızın gelişimi ve giderlerin en verimli şekilde geri dönüşlerinin olması açısından önemli bir sistemdir. Amazon satışlarınıza en fazla katkıyı veren reklamları ve platformları belirlemede büyük yardımı olur. Düşük verim sağlayan platformlara yapılandırmalarda bulunmanıza ve verimli dış kaynaklara yatırım yapmanıza imkân tanır.

Hangi Amazon dışı kaynakların daha aktif kullanıldığı bir markanın DSP stratejisini uygulamasını geliştirmek içinde Attribution Beta’dan yararlanabilinir.  Marketplace Strategy şirketinin stratejist uzmanları da müşterileri daha verimli yönlendirmek için Amazon Attribution Beta programından faydalanır.

Marketplace Strategy Şirketinin Önerileri

MPS stratejistleri Amazon Attribution’u müşterinin durumuna göre ve satış istatistiklerine göre stratejilerini şekillendirmektedir. Birçok müşteri kendi web sitelerinden Amazon mağazalarına yönlendirilen trafiği ölçmek için Amazon Attributiondan yararlanır. Bu yöntem kendi web sitesinin yoğun trafiğinden faydalanarak Amazon satışlarını artırmak için kullanılan en faydalı yöntemdir.

MPS stratejistleri müşterilerin sosyal medya da verdikleri reklamların performansını en iyi şekilde ölçmek içinde Amazon Attribution kullanmalarını önerir. Beta programı sayesinde sosyal medyada hangi reklamın daha verimli çalıştığını kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Amazon Attribution Beta sürümü çok kısa zaman sonra İngiltere ve birçok AB ülkesinde kullanıma girecek. Bu programın nasıl kullanılacağı ve verimi konusunda faydalarının görülmesi için üretilecek sonuçları incelemek için bekliyor olacağız. 

54321
(1 vote. Average 5 of 5)